- Vízzáró, páraáteresztő és fagyálló
- Gazdaságos megoldás
- Erősen lecsökkenti a kapilláris vízfelvételt
-
Vízzáró, páraáteresztő és fagyálló
-
Gazdaságos megoldás
-
Erősen lecsökkenti a kapilláris vízfelvételt
-
Védi a betonszerkezetet
-
Kefével, glettvassal vagy szórással
A CERESIT® CR 65 egykomponensű, cementkötésű, nem zsugorodó, páraáteresztő, fagyálló vízzáró cementhabarcs, mely alkalmas mélyépítési létesítmények, víztartályok ásványi felületeinek szigetelésére 5 m-es víznyomásig. Monolit víztartályok, ivóvíztartályok, 5 méternél kisebb mélységű úszómedencék belső szigeteléséhez is használható. Régi épületekben vagy épületelemeken a vízzel nem érintkező oldalon végzett szigetelési munkákhoz is alkalmas. Kefével, glettvassal és szórással egyaránt felhordható.
A Ceresit CR 65 jól tapad a szilárd, teherbíró, leválasztó anyagoktól mentes, tiszta ásványi felületekhez. A szigetelendő felületnek repedésmentesnek kell lennie! Betonfelület esetén annak kora min. 3 hónapos legyen. A sarkokat – legalább 4 cm sugarú – ívet képezve kell kialakítani. Szükség esetén a téglafal fugáit újra kell tömíteni. Amennyiben a falazat nagyon egyenetlen, kiegyenlítő vakolat alkalmazása szükséges. Az érintett felületet a felhordás előtt alaposan be kell nedvesíteni.
Öntse a Ceresit CR 65 vízzáró cementhabarcsot tiszta vízhez (hígítási arányok ld. a termék műszaki adatlapján), majd keverje csomómentesre. Az elkészített keveréket két órán belül fel kell használni. Miután az 1. réteg megszilárdult (kb. 6 óra), nedvesítse be a felületét és vigye fel a következő réteg vízzáró habarcsot (szükség esetén a 3. réteg előtt hasonlóan járjon el). Óvja a felületet a túl gyors száradástól, ezért 24 órán keresztül tartsa nedvesen (pl. permetezéssel).
Száraz körülmények között, +5°C és +30°C közötti hőmérsékleten alkalmazható. A terméket nem szabad összekeverni más anyaggal, adalékkal vagy kötőanyaggal. Miután a vízzáró cementhabarcs megszilárdult, védje a felületet a mechanikai sérülésektől vakolat, lapburkolat stb. alkalmazásával. Gipszet tartalmazó anyagokat ne hordjunk fel a megkötött vízzáró anyagra. A habarcs elkészítéskor (vízadagolás) lúgossá válik, ezért bőrre és szembe kerülésétől óvakodjunk.
A CERESIT CR 65 alkalmazható:
– épületek és szerkezeti elemek vízszintes és függőleges felületeinek vízterhelés elleni vízszigeteléséhez (talajpára, nyomással nem rendelkező talajvíz és szivárgó
víz ellen),
– monolit víztartályok, valamint ivóvíztartályok és 5 méternél kisebb mélységű úszómedencék belső szigetelésére,
– betonfelület vízszigetelésének javítására, még különböző minőségű és szerkezetű betonok esetében is, valamint
– a víz kapilláris felszívódásának optimális csökkentésére – a Hydroslide-hatásnak köszönhetően – más szabványos habarcsokhoz képest.
A CERESIT CR 65 olyan megfelelően előkészített nyitott pórusú ásványi felületeken (fugázott téglafal, legalább C 12 szilárdságú beton, cementvakolat) alkalmazható, melyek nem zsugorodnak, nem deformálódnak és melyeken nem találhatóak sókivirágzást okozó anyagok. A felületen várható mechanikai terhelések pl. gyalogosforgalom esetén a CR 65 bevonatot védeni kell (burkolni).
A deformálható felületek rugalmas, repedésáthidalásra alkalmas anyagok használatát igénylik, mint pl. a CERESIT CR 90 vagy CR 166. A lokális vízszivárgások azonnali megszüntetésére a CERESIT CX 5 EXPRESS használható.
A CERESIT CR 65 száraz körülmények között, +5°C és +30°C közötti hőmérsékleten alkalmazható. Miután a vízzáró cementhabarcs megszilárdult, védje a felületet a mechanikai sérülésektől vakolat, lapburkolat stb. alkalmazásával. Hidegburkolat esetén legalább C1T típusú burkolatragasztó alkalmazása szükséges. Gipszet tartalmazó anyagokat ne hordjon fel a megkötött vízzáró anyagra. Felhasználáskor be kell tartani a poranyagokra, illetve a cementhabarcsokra vonatkozó előírásokat. A habarcs elkészítéskor (vízadagolás) lúgossá válik, ezért bőrre és szembe kerülésétől óvakodjunk. Ha ez mégis megtörténne, alaposan mossuk meg az érintett testrészt, szükség esetén hívjunk orvost.